Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Co nám na stěhování nejvíc vadí

Špatná organizace – jestliže objednáváte stěhovací firmu, doporučujeme nenechávat vše pouze na telefonátech a e-mailech, mnohem lepší je vždy osobní návštěva u vás doma. Zástupce firmy pak posoudí vše, co je třeba, upozorní vás na nějaké důležité momenty pro přípravnou fázi před stěhováním, a poradí, jakým problémům se vyhnout.

kartonová krabice

Nevhodný balicí materiál – někteří lidé stále důvěřují starému novinovému papíru, do něhož balí většinu předmětů, jako je sklo a porcelán, hračky, malé spotřebiče, kancelářské potřeby a další křehčí předměty, a pak se diví, že po rozbalení všechno nepříjemně páchne, a tu a tam se objeví špinavé obtížně odstranitelné fleky od toxické tiskařské barvy. Vsaďte raději na bublinkovou fólii, stěhovací firmy vám ji opatří třeba několik desítek metrů a zabalíte do ní téměř všechno. Fólie je netoxická, nebarví, nešpiní a nepáchne.

krabice na stěhování

Nábytek – novější typy nábytku, které jsou rozebíratelné, byste měli při stěhování v Nymburce demontovat vždy, protože hrozí, že při manipulaci s těmito kousky se rozviklají spoje, a pak je nebude možné znovu dotáhnout. Někdy může dojít ve spojích i k rozlomení spojovacích dílů, a nábytek pak bude nevratně poškozen. Ne vždy se však daří nábytek rozebrat, někteří lidé na to nemají ani nervy, ani nářadí, ani dostatečnou sílu a pracovní grif, a to je čas povolat na tuto práci stěhovací firmu, která si poradí i s velkými nábytkovými sestavami, jako jsou kuchyňské linky.

Velké spotřebiče – stěhovali jste někdy sami nebo ve dvou lidech automatickou pračku do pátého patra bez výtahu? Pokud ne, tak vám tuto zkušenost doporučujeme, protože pak změníte názor na stěhování svépomocí. Pračka je zdánlivě malá a může připomínat malou chladničku, jenže malá chladnička váží sotva patnáct kilo, zatímco pračka téměř sedmdesát. A tahat se s tak těžkým břemenem na schodech není žádná legrace, mohou vám podklouznout nohy, pračka může sjet po schodech, může vás i povalit a těžce zranit. Nechte tyto chuťovky raději na profesionálech.