Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Ubrat na váze jde třeba cvičením

Asi každý bych chtěl mít figuru jako profesionální sportovci, nicméně pro to je potřeba něco udělat. A to se každému zase nechce. Existují však i extrémní případy, kdy je nečinnost tak velká, že se z toho nakonec vyloupne obezita. Většina obézních lidí si stěžuje na špatnou genetiku. To je pouze mýtus. Jen zcela nepatrný zlomek obyvatelstva má problémy s váhou kvůli mizerným genům. Většinou si za svou tloušťku můžeme sami. Dobrou zprávou však je, že i sami se jí můžeme zbavit. Stačí jen změnit svůj dosavadní životní styl. To se někomu může zdát velmi složité, skoro nemožné, ale kupodivu se nakonec nemusí jednat o nic extra náročného.

Trampolína

Velmi nápomocná je změna jídelníčku. Vyřadit je potřeba hlavně jídla plná cukrů a tuků. Naopak je vhodné jíst více ovoce, a hlavně zeleniny. Rozhodně je dobré krmit se i luštěninami. Maso je také žádoucí, ovšem libové. Jídelníček je základ, ovšem neuškodí ho doplnit i sportovními aktivitami. V poslední době se velice osvědčilo skákání na trampolínách. Lidé ho mají velmi rádi.

Efektivní hubnutí pomocí trampolíny je samozřejmě možné, ovšem pouze za předpokladu, že se bude cvičit pravidelně. Pouze tak je možné navodit tělu pocit, že se může zbavovat tukových zásob. Ideální je sportovat skoro denně, nicméně i třikrát během jediného týdne by mělo stačit. Hlavní je se hned ze začátku nepřepínat. I základní cviky na trampolíně totiž mohou být pro laiky velmi náročné. Proto je dobré zvolit ze startu pomalejší tempo a postupem času pak přidávat na intenzitě. Následně, až se člověk dostane do kondice, může začít provádět i složitější sestavy, které sice dají organismu více zabrat, ale na druhou stranu jsou mnohem efektivnější. Alespoň, co se hubnutí týče.

Venkovní trampolína

Výběr

Při výběru trampolíny je nezbytné zaměřit se na dvě základní věci – nosnost a bezpečnost. Je dobré zvolit si model, který má o deset kilo vyšší nosnost než cvičenec. Také se doporučuje koupit trampolínu se všemi hlavními bezpečnostními prvky, jako jsou ochranné sítě na trampolíny GoodJump kryt na pružiny.