Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Auto a oční vada

Je logické, že v dnešní době asi každý člověk bude mít doma automobil. A protože já sama vím, jak je život bez automobil opravdu hodně složitý. Opravdu mi vadí, že nemohu mít auto, protože můj zdravotní stav mě tomu nedovolí, abych mohla řídit automobil.  A taky tady jsem to už kolikrát obrečela, ale nakonec jsem se s tím smířila, protože mám totiž veliké bolesti nohou a taky zad, a navíc špatně vidím. A kolikrát už jsem byla na očním vyšetření, jestli by mi třeba nepomohla operace. Já totiž mám nemocné oči, kde se mi klíží, takže vidím všechno rozmazaně a taky křivě. 

zatím řídit nemohu.

Zkoušela jsem taky různé soukromé kliniky, jestli by mi třeba s tímto problémem nepomohli, protože pokud se mi tento zrak a tento problém vůbec nezlepší, tak samozřejmě taky nemůžu dělat řidičský průkaz. Ani nevíte, jak mě to moc mrzí. A nejhorší na tom bylo, že předtím, než se mi na tuto oční vadu přišlo, tak jsem čtyři roky předtím měla řidičský průkaz a pracovala jsem jako rozvoz pizzy. A řízení auta mě opravdu hodně bavilo a já jsem si řekla, že bych později taky chtěla mít potom svou taxislužbu. Jenomže postupem času jsem začala nějak špatně vidět, takže jsem si zašla k lékaři, že dostanu jenom obyčejné brýle.

Ráda řídím auto.

A on mi našel vážnou oční vadu strabismus! To byl pro mě neskutečný šok, ani jsem nevěděla, co to znamená. Ale už jsme dopředu tak nějak tušila, že je to něco špatného, že mě to asi bude stát řízení auta. A nemýlila jsme se. Ihned mi zakázala řídit auto. A to byl další veliký šok. Přišla jsem samozřejmě ihned o práci a taky o brigádu, kdy jsem brigádně rozvážela děti do kroužku. Vůbec nevím, co není budu dělat. Akorát budu doufat, že se najde někdo, kdo by uměl udělat takovou perfektní operaci očí. Aby zase bylo všechno v pořádku a já abych se mohla vrátit zase do běžného života a mohla řídit zase moje oblíbené auto. A to jsem měla v plánu si koupit nové auto, na které jsem dlouho šetřila!