Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Tolerance je klíč

Na otázku, co je podle vás klíčem ke spokojenému a dlouhodobému vztahu, asi většina z vás odpoví láska. Ano, samozřejmě že bez mí to asi nepůjde. Ale nejdůležitější je tolerance. Je to slovo, o kterém si většina lidí myslí, že jej znají. Když se nad tím zamyslí, tak zjistí, že to tak úplně není. Tolerance není o tom, že budete zcela přehlížet veškeré chyby svého protějšku, ale je o tom, že se dokážete domluvit na důležitých věcech, i když máte zcela odlišné názory, a hlavně je o tom, že naprosté hlouposti prostě skousnete a nebudete je řešit.

zamilovaný pár

Pro každého je hloupost něco jiného
Nenávidíte, když muž nechává prkénko dole? Pokud to vaše nová láska dělá a nehodlá s tím přestat, nezbývá, než se s tím smířit. Nejde přece o nic tak vážného, abyste kvůli tomu vzdali celý vztah. Vadí vám, že špinavé prádlo hází zásadně po zemi? Tak ho seberte. Každý má chyby. Je důležité je rozlišovat na ty zásadní, které mohou celý vztah zničit, a na ty, kterým se po 30 letech soužití už budete jenom smát. Protože po tom všem, co spolu zažijete, vám přijde směšné, že vás to dřív trápilo.

pohádaný pár

Zejména ženy mají problém s tolerancí. Nebo toho naopak tolerují až moc, a vztah nakonec skončí. Protože partner či partnerka se vaší benevolence naučí zneužívat a začne stupňovat své chování. Nevadilo vám občasné flirtování? Může přerůst v nevěru. Je potřeba dávat si pozor na to, co je ještě v normě, a co už z ní vybočuje. Na vztahy nejsou žádné návod, a člověk se musí říct vlastním pocitem. Pokud někdo vaší tolerance zneužívá, je dobré si položit otázku, zda je dobré v takovém vztahu pokračovat. Hranice je potřeba nastavit hned na začátku. Pokud partner vidí, že tolerujete ty hromady špinavého prádla a začne kupit i špinavé nádobí, je asi čas zasáhnout. A tak je to se vším. Návod na vztah neexistuje, a každý si musí zažít to špatné i dobré.