Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Co je to bazénový vysavač

Udržet vodu v bazénu čistou během celé koupací sezóny není nic jednoduchého. To platí i v případě, že se o ni staráme, jak nejlépe umíme. Proto také máme na výběr spoustu zařízení, která nám mohou pomoci. Základem je samozřejmě filtrační zařízení, jehož síla a výkon by měli odpovídat objemu a rozměrům bazénu. S většími nečistotami, jako je například napadané listí, nám pak pomůže klasická síťka, kterou je můžeme vybrat. Se zárodky řas a sinic si pak poradí chlor. Ovšem i přesto všechno se může stát, že se voda znečistí. Největším problémem pak bývají nečistoty usazené na dně. Většina čerpadel je totiž není schopná nasát, a síťka je jen rozvíří. Je tedy jasné, že potřebujeme ještě dalšího pomocníka.

venkovní bazény se snadněji znečistí

Tím je bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Ten funguje na podobném principu jako čerpadlo a filtrační zařízení, jen s tím rozdílem, že jeho nasávací část tvoří hadici s hubicí, stejnou jako má právě vysavač. Také funguje prakticky stejně – nasaje nečistoty usazené na dně. Ty jsou pak následně prohnány přes filtr a vyčištěná voda je vypuštěna zpět. Je samozřejmě otázkou, jak často bychom jej měli používat. Je totiž pravdou, že spotřeba elektřiny u tohoto druhu zařízení není zrovna nejmenší. A při dnešních cenách se většina lidí snaží spíše šetřit. Musíme se tedy ptát, zda se skutečně vyplatí.

čistou vodu chceme udržet co nejdéle

Zde záleží na konkrétní situaci, avšak ve většině případů své uplatnění najde, zvláště u venkovních bazénů. Ty jsou totiž vystaveny mnohem většímu znečištění než ty vnitřní, které jsou chráněny čtyřmi stěnami a stropem. Dobré je také uvážit, zda naše současné čerpadlo neposkytuje dostatečný výkon. Přeci jen, pokud usazenou špínu zvíříme, je většinou schopno ji zachytit. Musíme si tedy promyslet, která varianta je pro nás lepší, a podle toho se řídit. Jistě, zdá se, že je toho hodně. Věřte však, že pokud chcete mít po mnoho měsíců krásně čistou vodu, nic jiného vám v podstatě nezbude.