Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Dobré vztahy

Věřte mi, že ne vždycky jdou udržet velmi dobré vztahy. Někdy to není jednoduché. A to nemyslím pouze třeba jenom v rodině nebo na pracovišti, ale tak obecně. A já si nedokážu udržet opravdu kvalitní a dobré vztahy. Sice jsem totiž navíc hodně stydlivá, takže se taky navíc velmi špatně seznamuji a opravdu nikdy nevím, jak to lidé dělají, že jsou tak společenští a rádi se seznamují a jde jim to bez problémů. Mě to nešlo už odmalička. Vždycky jsem narazila na někoho, kdo se mi třeba posmíval anebo mi říká, proč jsem tak stydlivá, že se červenám. Ano, je to pravda. Vždycky jsem se červenala, když jsem se měla s někým novým seznámit. Anebo taky vztahy ve škole, na základní škole taky byly děsné a hrozné a nikdy na to nezapomenu. Vždycky když mě pan učitel vyvolal před tabuli, abych počítala třeba nějaké příklady nebo něco řekla, tak jsem se zasekla a nemohla jsem nic říkat.

Není nad dobré vztahy v rodině.

A když se mi začaly děti smát, a tak jsem samozřejmě zrudla až na záda. Vůbec nechápu, jak jsem tohle mohla dělat, protože jsem akorát všude měla ostudu a všichni se mi smáli. I když mi je nyní přes třicet let, tak stále nedokážu navázat opravdu nějaké kvalitní vztahy. Těžko se mi taky navazují vztahy s partnery. A vůbec nevím, jak jsem si dokonce pořídila dítě s partnerem, kdy jsem se stále styděla.

Partnerské vztahy je třeba si hýčkat.

Možná si to už změnilo, ale i nyní mám pouze dvě kamarádky z dětství, protože nové si nedokážu nějak najít nebo udržet. Že bych třeba byla taková, že se mi vztahy naplňují lépe a že bych byla třeba sangvinik, tak by třeba šly navazovat vztahy lépe. Myslím si, že asi nejsem úplně jediná, které nejsou navazovat vztahy. Nevím roč, ale necítím se v tom dobře, když třeba musím být středem pozornosti. Víte, někdy prostě musíte být středem pozornosti, ani když nechcete. Třeba na vlastní svatbě! Docela jsem nebyla ve své kůži.