Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Kam se přestěhovat


Když budete na Internetu vyhledávat informativní zdro je e, které se zabývají stěhováním, bude se vše zpravidla odehrávat kolem technických záležitostí spojených se samotnou stěhovací akcí, jako je balení věcí, demontáž nábytku, odpojení spotřebičů, přestěhování kuchyňské linky, pokládky koberců, malování před stěhováním atp. Málokde se však dočtete o lidských zkušenostech a názorech souvisejících s volbou lokality, kam se přestěhovat.

krabice na stěhování

Proces stěhování lze rozdělit do dvou základních hledisek – do první skupiny lze zařadit osoby, které jsou k přestěhování donuceny ať už končící nájemní smlouvou, anebo se musí přemístit kvůli pracovním příležitostem, anebo v rámci pracovní smlouvy, kdy budou vykonávat svou profesi v jiné oblasti. Tehdy nemáte příliš na výběr, a pokud ano, volba vhodné lokality bude omezená.

bosonohá dívka na zahradě

My bychom se však rádi zaměřili především na druhou skupinu, ta je početnější a zde jsou limitující faktory lépe ovlivnitelné.

Kariéra versus zdraví

Pokuste se zamyslet nad tím, zda vám stojí za to postupovat po žebříčku kariérního růstu, zatímco se cítíte po zdravotní stránce hůř a hůř. Stojí vám to za to? Myslete trochu na zadní kolečka a uvažujte reálně. Z hlediska zdraví je nejdůležitější právě prevence a lékařská věda dosud nedospěla tak daleko, že by si poradila s nevyléčitelnými chorobami. Zejména zde platí, že prevence je nad zlato, a konkrétně to znamená omezit kromě alkoholu a kouření, červeného masa, uzenin, bílé mouky a rafinovaného cukru zejména stres. Zkuste vyměnit městské pohodlí a využít levného stěhování z Prahy Odnes to na venkov, do rekreační oblasti.

krásná krajina

Což takhle rekreační chatu s celoročním pobytem, menší zahradou, s výhledem na řeku, v tichém a klidném prostředí? Někteří lidé už to realizovali, a kdybyste se jich zeptali, zda by se chtěli vrátit zpět ke svému původnímu životnímu stylu, pravděpodobně byste dostali zamítavou odpověď.