Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

V čem je dětský kočárek 3 v 1 výhodný

Až vám miminko odroste

Když si koupíte klasický hluboký kočárek, bude vám sloužit po celou dobu, dokud bude vaše malé miminko zcela závislé na blízkosti maminky. Jakmile však dosáhne věku, kdy se začne více pohybovat, a z miminka se stane batole, nebude mu hluboký kočárek vyhovovat, a zatouží objevovat svět kolem sebe. Tehdy je ten správný čas pořídit vašemu batolátku kočárek sportovní, kdy má dítě obličej ve směru jízdy a tudíž perfektní výhled do okolního prostředí. Nemá už tak silnou potřebu sledovat maminčinu tvář a být s ní v nepřetržitém vizuálním kontaktu.

kočárek pro panenky

Když se nad předchozím odstavcem zamyslíte trochu více do hloubky, zjistíte, že pořízení hlubokého kočárku má význam na poměrně krátkou dobu několika měsíců, a že velmi brzy se musíte začít shánět po kočárku sportovním, což opět znamená další finanční výdaj. A právě toto je jedním z podstatných důvodů, proč se výrobci kočárků začali zamýšlet nad tím, zda nevyrábět raději kočárek jeden, který zpočátku poslouží pro miminko, a jakmile dosáhne miminko věku batolat, kočárek se snadno upraví do sportovní podoby. Výroba těchto typů dětských kočárků započala již před několika desítkami let a od té doby se jim přeneseně říká „dvojkombinace“ neboli dva kočárky v jednom.

dětské kočárky

Autosedačka jako součást trojkombinace

Výrobci však ve svém technickém vývoji neustali a přišli s návrhem kočárku 3 v 1 Maxim kočárky. Třetím dílem skládačky se stala autosedačka.

Autosedačky začaly mít význam pro mladé rodiny či samoživitelky teprve tehdy, kdy se staly osobní automobily lépe dostupnými. Pokud patříte mezi pamětníky a zažili jste dobu reálného socialismu, možná si pamatujete, jak většina mladých lidí cestovala s dětskými kočárky vlakem a autobusem, a přesun na delší vzdálenosti byl spíše traumatem, než příjemným zážitkem.

Pokud tedy vlastníte osobní automobil, cestování s dětmi autem bude pro vás mnohem efektivnější, záživnější, a samozřejmě nezávislé na jízdních řádech a trasách hromadné přepravy.