Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Kde oceníte pilový kotouč na ocel

Kdybychom se vás zeptali, jak si představujete pilový kotouč na ocel, je docela pravděpodobné, že byste jej dokázali přesně popsat. Je to jedno z nejčastěji využívaných nářadí ve strojírenské výrobě, ale i v dalších oborech. S pilovými kotouči na kov lze řezat libovolné ocelové profily, jako je tyčovina, jekly, trubky, ale také nepravidelné průřezy např. hliníkové chladiče atp. Při řezání kovových materiálů je velmi důležité chlazení olejem, emulzí, anebo v případě slitin hliníku lihem. Ve kterých profesích lidé ocení pilové kotouče na kovové materiály?

dva pilové kotouče

V údržbě

Údržbáři potřebují ke své práci velké množství různých typů nářadí z více profesních oborů. Kupříkladu někde v objektu praskne vodovodní trubka a údržbář ji zvládne vyměnit, aniž by bylo nutné volat instalatéra. Údržbáři jsou obvykle lidé, kteří mají velkou schopnost improvizace. Musí si umět poradit i v situacích nestandardních, a využít to, co mají při ruce, anebo co je zrovna dostupné v rámci udržovaného objektu. Může se jim hodit jak příklepová vrtačka, tak třeba i soustruh, tabulové nůžky, ohýbačka plechu a mimo jiné i pila na kov s pilovými kotouči na ocel.

pilový kotouč

Hodinový manžel

Pestrou plejádu mívají i hodinoví manželé, kteří se v terénu potkávají rovněž se zajímavými situacemi. Ti potřebují ke své práci podobné vybavení, jaké mívají údržbáři. Takže kromě sady závitníků, úhlové brusky a přesných měřidel jistě ocení i pilové kotouče na kov i na dřevo, odstupňované podle počtu a velikosti zubů na jemnozubé až hrubozubé.

Kutilská dílna

Kutilové mívají někdy lépe vybavenou dílnu, než profesionálové. Tím samozřejmě nechceme shazovat autoritu strojařů s letitou praxí, ale chceme tím naznačit, že Česká republika je stále jednou ze světových strojírenských velmocí, a že zlaté české ruce je tradice, kterou naši lidé udržují v povědomí již desítky let.