Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Vodu nezastavíte

Když se zamyslíte, jakého řemeslníka jste ve svém domě nebo bytě potřebovali naposledy? Nebyl to náhodou instalatér? Protože s vodou, která je zavedená do každé domácnosti je spojená řada havárií. A nejen s vodou, která do domu přitéká, ale také s kanalizací mohou být problémy, a koho potom zavoláte? Přece havarijní servis, čili instalatéra.

V našich domácnostech si to bez vody nedovedeme představit a mít v domě všechny vodovodní trubky v pořádku, to je základní předpoklad, abyste havarijní službu nikdy nepotřebovali. Jenže havárie vodovodního potrubí nemusí vzniknout přímo u vás doma. Mnohdy se stane, že vodovodní trubky překopne někdo při výkopech. Někdy může urazit hydrant auto při dopravní nehodě. Nebo může dojít k ucpání kanalizace při povodních či prudkých lijácích.

povodeň

Bohužel problémy s vodovodními nebo kanalizačnímu trubkami se projeví až skutečnou havárií. Když vytopíme v paneláku několik bytů pod vámi, nebo v rodinném domku vyplavíte sklep. Ucpanou kanalizace poznáte až podle zápachu v domě. Pak už nezbývá než volat havarijní službu a doufat, že instalatér brzy odhalí místo, kde došlo k porušení potrubí nebo kde se potrubí ucpalo.

Prasklá vodovodní trubka či ucpaná kanalizace znamená vždy velký problém, který je potřeba urychleně řešit. V prvním momentě můžete uzavřít přívody vody do domu, ale u kanalizace to nepomůže. V obou případech ale volejte okamžitě havarijní službu a nesnažte se o opravu sami. Ve většině případů uděláte více škody než užitku a stejně tu havarijní službu budete nakonec volat. Mezitím už voda může napáchat další škody.

vodovod

Voda si vždy najde nějakou skulinu, kudy se prodere ven, a bohužel je dravá, takže skulinu bude časem zvětšovat a zvětšovat, až z toho bude havárie a vytopený nebo sklep. Proto je tu havarijní servis, který funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.