Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Kdo ocení mytí oken

Zašpiněná okna jsou vždy špatnou vizitkou toho, kdo za nimi bydlí, a nejen to. Čím více špíny, zejména prachu, na okenních tabulích ulpívá, tím méně propouští světla do bytu, a může to na nás také působit tak trochu depresivně. Špinavá okna jsou zkrátka jakousi obdobou rolet nebo žaluzií, i když samozřejmě zastíní místnost jen částečně, ale i to se počítá.

úklidová firma

Umývat pravidelně okna však ve většině domácností patří k běžným úklidovým úkonům, a to zejména před významnými událostmi, jako jsou Velikonoce, Vánoce anebo oslavy narozenin, svatby atp. Někdy se však vyplácí sjednat si na tuto práci úklidovou firmu. Kdo například profesionální mytí oken v Pardubicích (i kdekoli jinde) ocení?

mytí oken

Senioři s omezenou hybností – pro seniory je umývání oken velmi namáhavé, zejména musí-li kvůli tomu neustále stoupat a slézat ze štaflí. A když je těch oken v bytě víc, například čtyři nebo pět velkých dvou nebo tří křídel tabulí, je to docela zabíračka a práce na několik hodin.

Závratě – lidé trpící závratěmi by okna raději neměli umývat vůbec a měli by si na tuto práci někoho najmout, ať už profesionály, anebo někoho z rodiny či z příbuzenstva. Jsou známy případy pádů z vyšších pater panelových domů při umývání oken, které skončily tragicky. Bezpečné není dokonce ani první patro a úraz se vám může stát i uvnitř bytu, když stojíte na horním stupínku štaflí a ty se s vámi zřítí, pokud je špatně zajistíte. Nejste-li příliš obratní a nejste-li si jisti, že to zvládnete, raději se do této práce nepouštějte.

Příliš mnoho oken – jste-li vlastníkem nebo správcem objektu, kde je příliš mnoho oken, a tuto práci nezvládáte jak časově, tak třeba i fyzicky, můžete oslovit profesionály, pro které není zatěžko poradit si například s okny v budově gymnázia, v muzeu, v galerii anebo v reprezentativních firemních prostorách.