Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Zdravý životní styl nemusí být složitý


Co to vůbec je ten zdravý životní styl? Můžeme ho definovat jako takový styl života, který je prospěšný vůči vašemu tělu, díky němu si udržujete zdravý příjem, zdravou pohybovou aktivitu a neděláte aktivity, které jsou vašemu tělu neprospěšné. Zdravý životní styl je velmi komplexní věc, která zahrnuje spoustu různých oblastí. Je to například strava, pohyb, psychická pohoda, volnočasové aktivity, duševní hygiena a podobně. Pro vaši inspiraci se podívejme na několik tipů, které vám pomohou žít zdravější život.

Jezte více ryb

Zatím co jiné země mají svůj jídelníček postavený převážně na konzumaci ryb, v České republice se jejich konzumace často zanedbává. Přitom ryby jsou pro nás skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, vápníku, vitamínů A a D a také jódu. Ryby byste měli konzumovat alespoň třikrát týdně.

losos

Vyměňte dezert za ovoce

Ovoce bychom měli zařazovat do svého jídelníčku každý den. Přijímáme z něj důležité vitamíny, jako vitamín C, D, E, různé minerály a je pro nás zdrojem antioxidantů. Pokud jste zvyklí si po dobrém jídle dát sladkost plnou cukru, zkuste ji vyměnit za kousek čerstvého ovoce.

Spěte 7-8 hodin denně

Spánek je jedna z oblastní zdravého životního stylu, kterou spousta lidí zanedbává. Přitom má vliv na naši psychiku, produktivitu, produkci hormonů a mnoho dalších věcí. Optimální je, pokud má člověk denně alespoň 7-8 hodin kvalitního spánku.

spánek

Začněte chodit více pěšky

Jste zvyklí se vozit autem z bodu A do bodu B? Zkuste tento zvyk změnit a začít více chodit pěšky. Chůze je pro nás nejpřirozenějším pohybem. Je zdravá pro naše svaly i kosti a v neposlední řadě, dlouhé procházky mají pozitivní dopad na naši psychiku. Pro začátek můžete parkovat dál od práce a zbytek dojít pěšky a postupně vzdálenost prodlužovat.

Chcete si přečíst více článků na téma zdravý životní styl? Podívejte se tedy na články zdraví a životní styl Lux brýle.