Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Kočárek Riko Basic na dovolené

Maminky na mateřské dovolené nemají snadnou úlohu, musí se postarat o své ratolesti se vší důsledností a tráví v souvislosti s tím také mnoho hodin v interiéru. A pokud se vypraví ven, vyjíždí s dětskými kočárky. Kočárek se pak stává spojnicí mezi matkou a dítětem, ať už se jedná o kočárek hluboký, anebo sportovní.

dětský kočárek

Pro maminku s dítětem bývá velkou vzpruhou i pobyt na dovolené. Změna prostředí prospívá každému, a ačkoli se může zdát, že spícím dětem v kočárku je jedno, kde se pohybují, ve skutečnosti podvědomě dobře vnímají atmosféru daného místa a také to, zda je jejich maminka v psychické pohodě. K pohodovému průběhu dovolené přispívá i samotný kočárek.

Pevný a stabilní rám a podvozek – u dětských kočárků záleží na každém technickém detailu, ovšem samotný základ tvoří nosná konstrukce a podvozek. Ty musí být bezpodmínečně schopné pro děti zajistit bezpečí i v náročnějším terénu a právě na dovolené je k tomu vhodná příležitost. S kočárky Riko basic Zelená žirafa lze podniknout i náročnější turistický výšlap v horách, kde je k tomu přizpůsobený sklon svahu a vhodný terén, můžete s nimi překonávat i drobné překážky, např. vyčuhující kořeny jehličnatých stromů, oblázky kamenů, drobné prohlubně atp.

žena s kočárkem

Pohodlí pro děti – kromě odpruženého podvozku a velkých nafukovacích kol zajišťuje pohodlí při jízdě i polstrování uvnitř korby, opěrky na ruce a nohy, odstínění proti přímému slunci a dešti a případně moskytiéra proti obtížnému hmyzu. Pozitivní vliv na pohodu dítěte má i barva kočárku, zejména pokud je veselá, pastelová.

Pohodlně by se měla cítit i maminka, proto je do terénu vhodné mít zejména kvalitní pevnou a prodyšnou obuv, softshellové či zimní bundy s nepromokavou membránou proti dešti a také pohodlné oblečení ve spodních vrstvách (kalhoty, trička, mikiny), pokud možno volného střihu a z přírodního materiálu, jako je bavlna, hedvábí či viskóza.