Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Topení tepelným čerpadlem


Zdroj tepla

Abychom se doma přes zimu neklepali zimou, tak musíme mít zajištěno topení. Mnoho majitelů panelových domů jej řešit nemusí, protože mají vytápění z centrálního zdroje, a proto nepotřebují zdroj vlastní. Situace je však jiná třeba u majitelů rodinných domů. Současná situace, při které výrazně zdražila elektřina i plyn výrazně zamávala s trhem, a proto řada lidí přešla třeba zpět k tuhým palivům.

hořící dřevo

Ještě, než se podíváme na výběr vhodného zdroje tepla, tak musíme brát ohled na to, jakou nemovitosti vlastníme. Jestliže máme dobře zateplenou novostavbu, tak ztráty budovy jsou mnohem nižší a k vytápění stačí slabší zdroj. Když budete počítat, co se Vám vyplatí nejvíce, tak vezměte v potaz všechny výdaje od pořizovacích nákladů až po běžné měsíční výdaje. Takový propočet Vám může udělat odborník, abyste měli jistotu, že skutečně dosahuje dobré přesnosti. Samozřejmě třeba takovým štípáním dřeva ušetříme, ale ušetříme si práci.

Tepelná čerpadla

Jistě jste o tomto zařízení už někdy slyšeli, protože v současné době se o něm velmi často hovoří. Funguje na principu odebírání tepla, které následně převádí na vyšší hladinu. O to se stará kompresor, který stlačováním chladiva ohřívá. Naopak odebírá teplo z okolí. Sloučením těchto dvou procesů se dosahuje dobrého celkového výkonu. K pohonu kompresoru je zapotřebí elektřina, ale u moderních tepelných čerpadel to není žádná hrůza, a proto za ni neutratíme měsíčně moc peněz.

tepelná čerpadla

Právě úspora se vrátí až po delší době, s čímž musíme počítat, protože pořizovací cena je jedna z nejvyšších co se týče zdrojů tepla. Jistě chcete, aby vše správně fungovalo, přičemž můžete proto využít tepelná čerpadla Plzeň, která se v této oblasti opravdu vyznají, takže Vám rádi se vším poradí. V zimě budete moci pohodlně sedět v teple a topení vůbec neřešit, protože tepelné čerpadlo bude rozhodně dobře sloužit.