Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Ty nejlepší dorty ze všech koutů světa

Ne všude se jí stejné dezerty. Každá země má ty své, které jsou pro ně typické a setkáte se s nimi na oslavách, večírcích ale i v restauracích. Pojďme se podívat, co se mlsá za dorty v různých koutech světa.

Torta paradiso

V Itálii je jeden z nejoblíbenějších dortů takzvaný Torta Paradiso. Jedná se o jednoduchý, avšak chutný dort, který přesně odráží chutě italských surovin. Jedná se o velmi nadýchaný máslový piškot, ve kterém se mísí chutě pravé vanilky, pomeranče a citronové kúry.

dort

Amandine

Tento dort pochází z Rumunska a je tím pravým pro milovníky čokolády. Jemný čokoládový dort je plněný sladkým karamelem, bohatým krémem z mandlí a potažený fondánem.

Chajá

Chajá je dort, který pochází až z Uruguaye. Je oblíbený především na narozeninových oslavách. Skládá se z mnoha pater, obvykle šesti. Zahrnuje v sobě vrstvy dortového piškotu prokládaného šlehačkou, sladkým sirupem a broskvemi. Vršek dortu se obvykle zdobí sněhovými pusinkami.

Wuzetka

Abyste ochutnali Wuzetku, nemusíte daleko. Pochází totiž z Polska a je to velmi oblíbený polský dezert. Jde vlastně o dva kousky čokoládového těsta, které jsou natřené tenkou vrstvou povidel. K tomu se mezi těsto přidá vrstva šlehačky.

čokoládový dort

Mawa Cake

Dort pocházející z Indie, který respektuje všechny indické tradiční suroviny a chutě. Je velmi nadýchaný a vláčný, a pokud ho někdy ochutnáte, zamilujete si ho. Dortové těsto je ochucené kardamomem, pistáciemi a mawou. To je indická surovina, která je oblíbená právě v dezertech. Vzniká vařením plnotučného mléka tak dlouho, dokud se neodpaří tekutá složka a nezůstane pouze sušina.

Inspirovaly vás tyto dorty k upečení vlastního? Nebo snad sháníte dort pro narozeninovou oslavu, třeba pro své děti? Pokud si chcete užít gurmánský sladký zážitek, prohlédněte si skvělou nabídku dětských dortů Hradec Králové Pink Rose.