Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Jste to co jíte…

Dostatečný přísun zdravých potravin je nezbytností, ani netušíme, jak kvalita jídelníčku nás může ovlivnit nejen po fyzické stránce tak i po psychické. Jak správně jíst, tak na to platí hned několik zásad. Především bychom neměli vynechávat snídani. Jako nápoj čaj, k jídlu třeba jogurt s vločkami. Neměli bychom moct jíst müsli, proč? Protože je silně doslazované. Místo něho si do jogurtu či mléka dejme rozinky, ovoce, můžeme dosladit trochou medu. Určitě nezapomínejme na oříšky. Skvěle se hodí lískové ořechy, vlašské ořechy a nebo třeba mandličky. K snídani je super třeba i chléb se sýrem, nebo sýrovou pomazánkou, s tvarohovou pomazánkou.

Maso

Jídlo bychom měli důkladně prokousat a důkladně prožvýkat. Určitě bychom u jídla neměli spěchat a také platí to, že jídlo bychom měli jíst v pěti až v šesti porcích. A strava by rozhodně měla být pestrá. Ke svačině je super třeba ovoce. Takový banán nejen že zasytí, ale získáme dostatek energie, je příjemný na žaludek a obsahuje velké množství vlákniny, zlepšuje náladu a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Třeba vitamin B, C, D, E a z minerálů třeba draslík, hořčík či měď. Některé ženy dělají tu chybu, že jedí příliš dietně. Z masa jí jen ryby a kuřecí, vyhýbají se hovězímu, vepřovému a podobně. Měli bychom si pamatovat, že jíst se má skoro vše, jíst se má zdravě, hravě a chutně. Určitě k obědu je dobrá polévka Například masová, zeleninová, bramboračka, čočková… Polévky bychom měli střídat. K hlavnímu jídlu je super maso a s příloho jako brambory, rýže, těstoviny.

zeleninka a ovoce

Těstoviny bychom měli raději upřednostňovat ty celozrnné.  Určitě je vhodné doplnit oběd o trochu zeleniny. Určitě je dobrá syrová zelenina, ale také je fajn vařená zelenina. nebojme se toto střídat! Ke svačince super zelenina, ovoce, nějaký  jogurt. A k večeři? Sýr, vejce, celozrnné pečivo. Určitě se hodí i rybí  pomazánka, nebo trochu sardinek a podobně. Co bychom měli vynechat? Sladkosti, brambůrky, uzeniny, klobásy, krokety, hranolky. Když už dostaneme chuť na smažený sýr, není problém, ale k němu si dát brambory a ne hranolky. Smažený sýr spíše jíst k obědu než k večeři. Další věcí je určitě pití. Pijme minerálky, ovocné šťávy, vodu, vodu třeba s pár kapkami citrónu, s lístečky máty a podobně. Za den bychom měli vypít dva až tři litry vody. Správnou a pravidelnou stravou budeme plní energie, budeme zdraví, nebudeme trpět nemocemi, zlepší se nám psychika. Tak směle do toho!