Mesro

Na různých webech můžete nalézt ledacos. A víte vy, co vždycky najdete na našem webu? V první řadě pomocnou ruku, která vás určitě nezklame.

Nechat dětem volnost

V momentě, kdy začnou děti dělat první kroky a začnou chodit, promění se jim svět v jedno velké dětské hřiště. Je jedno v jakém jsou pokoji nebo kde jsou venku, vše je úžasný prostor pro hru, pro poznávání, pro rozvoj jejich schopností a dovedností. Pokud necháme dítě v bytě si hrát, vždy si něco najde, ale pokud nechceme mít několikrát denně po bytě roztahané hrnce, které jsou pro děti častým objektem pro hraní, snažíme se s dětmi chodit ven.

skluzavka

V každém městě, ale už i v každé vesnici najdeme dětská hřiště. Můžeme jen nostalgicky vzpomínat na staré kovové kolotoče a prolézačky, které by dnes už nesplňovaly přísné bezpečnostní normy. Dnes jsou hřiště plná herních prvků a na speciálních plastových podložkách, které tlumí případné pády dětí.

Oblíbené jsou u dětí domečky a hlavně skluzavky. Klidně se budou namáhat a šplhat po schůdcích nahoru, aby se svezly po skluzavce dolů. I skluzavky podléhají bezpečnostním předpisům, aby se děti neporanily o žádnou ostrou hranu apod. Proto je důležité, pokud si chcete koupit skluzavku na vlastní zahradu, vybírat si výrobce, který má na skluzavky příslušné certifikáty.

dětské hřiště

Nechat děti vydovádět se na dětském hřišti je pro rodiče to nejpříjemnější trávení volného času s dětmi. Trochu větší děti se zabaví na hřišti samy a vy máte alespoň chvíli času klidně si posedět na lavičce a třeba si přečíst noviny. Děti byste ale i tak měli stále po očku sledovat, protože nikdy nevíte, co se v dětské hlavičce může zrodit za nápad a bylo by jistě nepříjemné, kdyby se najednou rozhodly z hřiště samy odejít. Že nemáte žádné dětské hřiště poblíž vašeho bydliště? Stačí když budete mít kousek za domek park nebo lesík. Děti si tam zábavu najdou už samy. Mnohdy se vyhrají lépe s kouskem klacku, šiškami a přírodními materiály, se kterými dostanou prostor pro rozvoj jejich fantazie.